Mundurek szkolny

page1image42793184

1. Mundurek szkolny jest wizytówką uczniów naszej szkoły. Oznacza przynależność do Szkoły Króla Dawida i pomaga dzieciom skoncentrować na tym, co dzieje się w szkole.

2. Mundurek szkolny uczniowie ubierają codziennie do szkoły. Wyłącznie w dni wyznaczone (pierwszy piątek miesiąca oraz dni wskazane przez szkołę np. niektóre wycieczki terenowe) uczniowie mogą przyjść
w innym zestawie ubrań.

3. Mundurek ma być czysty, schludny i przygotowany do zajęć.

4. Mundurek galowy/standardowy jest obowiązkowy podczas wydarzeń szkolnych, ceremonii np. rozpoczęcie roku szkolnego. Mundurek codzienny obowiązuje w dni zwykłe.

5. Do mundurka uczniowie nie mogą zakładać -spodni dresowych, samych leginsów (dziewczynki), bluz nie-mundurkowych w innych kolorach niż szkolne.

6. Włosy i makijaż – uczniowie szkoły podstawowej nie farbują włosów i noszą proste fryzury, które umożliwiają wygodną pracę. Niedopuszczalne są:
ekstrawaganckie fryzury, wyzywający makijaż, farbowanie włosów.

7. Biżuteria – chłopcy nie noszą do mundurka żadnej biżuterii np. kolczyków(poza zegarkiem, medalikiem). Dziewczęta mogą nosić kolczyki w uszach – małe, proste i wygodne, które nie przeszkadzają w zajęciach sportowych (na przykład typu wkręt).

8. Obuwie zmienne – uczniowie na terenie szkoły zmieniają obuwie.

9.Symbole, ozdoby, naszywki. Uczniowie razem z mundurkiem lub plecakiem szkolnym nie noszą emblematów, naszywek i symboli niezgodnych z chrześcijańskimi wartościami szkoły. W przypadku wątpliwości – decyzję o tym, jakie symbole uczeń może przynosić do szkoły – decyzję podejmuje Dyrektor po rozmowie z rodzicami i uczniem. Zasada ta obowiązuje także przy wszystkich szkolnych wyjściach.

10. Na zajęcia sportowe obowiązuje strój sportowy: biały T-shirt, czarne lub granatowe spodenki, w przypadku dziewczyn spodenki nie krótsze niż do kolan lub spodnie dresowe, legginsy. Skarpetki oraz podgumowane obuwie sportowe – białe, granatowe lub czarne.

keyboard_arrow_up
pl_PLPolish